WYCEŃ
AUTO

Sprzedaż samochodu bez badań technicznych i ubezpieczenia – czy to w ogóle możliwe?

Sprzedaż samochodu bez badań technicznych i ubezpieczenia – czy to w ogóle możliwe?

 

Wielu właścicieli aut, które nadszarpnięte są już zębem czasu pragnie sprzedać je do firmy zajmującej się skupowaniem takich pojazdów na korzystnych warunkach. Nie dla każdego jest jednak jasne czy taki samochód musi posiadać ubezpieczenie lub aktualne badania techniczne. Co więcej większość kierowców jest przekonanych o tym, że aby sprzedać samochód konieczne jest posiadanie tych dokumentów. Czy możliwe jest odsprzedanie auta bez nich? O tym poniżej.

 

Sprzedaż samochodu bez ubezpieczenia i badań technicznych w praktyce

 

Sprzedaż auta nie posiadającego badań technicznych jest jak najbardziej możliwa. Otóż skupowaniem takich samochodów zajmują się profesjonalne firmy takie jak ta z Warszawy i okolic, które chętnie kupują wszystkie pojazdy bez względu na załączoną do nich dokumentację. Oznacza to, że samochód nie musi wcale posiadać aktualnych badań technicznych, a firma go nie tylko odkupi, ale zaproponuje także bardzo rozsądną cenę. To samo dotyczy także samochodów, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia. Dla najlepszych firm nie jest to żaden problem. Po wycenie auta proponują jego właścicielowi adekwatną kwotę, która może być naprawdę satysfakcjonująca. Brak ubezpieczenia czy też badań technicznych to żaden problem.

 

Jak nawiązać współpracę z firmą skupującą auta?

 

Aby nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się skupowaniem samochodów wystarczy po prostu wykonać jeden telefon do jej siedziby. Można także zainteresować się ogłoszeniami, które często są umieszczane przez firmy w lokalnych gazetach lub internecie. Po nawiązaniu kontaktu najczęściej firma wysyła na miejsce swojego przedstawiciela, który zajmuje się oględzinami. Oznacza to, że wycenia on auto i zapoznaje się z jego stanem technicznym czy też dokumentacją. Brak aktualnych badań technicznych nie wpływa na możliwość sprzedaży auta do takiej firmy. Dzięki temu każdy właściciel pojazdu ma szansę odsprzedać swój samochód sprawdzonej i rzetelnej firmie na rozsądnych warunkach. Jest to wielka wygoda i komfort dla klientów.

 

powrót do bloga »