WYCEŃ
AUTO

BLOG

Sprzedaż samochodu bez badań technicznych i ubezpieczenia – czy to w ogóle możliwe?

 

Wielu właścicieli aut, które nadszarpnięte są już zębem czasu pragnie sprzedać je do firmy zajmującej się skupowaniem takich pojazdów na korzystnych warunkach. Nie dla każdego jest jednak jasne czy taki samochód musi posiadać ubezpieczenie lub aktualne badania techniczne. Co więcej większość kierowców jest przekonanych o tym, że aby sprzedać samochód konieczne jest posiadanie tych dokumentów. Czy możliwe jest odsprzedanie auta bez nich? O tym poniżej.

 

Sprzedaż samochodu bez ubezpieczenia i badań technicznych w praktyce

 

Sprzedaż auta nie posiadającego badań technicznych jest jak najbardziej możliwa. Otóż skupowaniem takich samochodów zajmują się profesjonalne firmy takie jak ta z Warszawy i okolic, które chętnie kupują wszystkie pojazdy bez względu na załączoną do nich dokumentację. Oznacza to, że samochód nie musi wcale posiadać aktualnych badań technicznych, a firma go nie tylko odkupi, ale zaproponuje także bardzo rozsądną cenę. To samo dotyczy także samochodów, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia. Dla najlepszych firm nie jest to żaden problem. Po wycenie auta proponują jego właścicielowi adekwatną kwotę, która może być naprawdę satysfakcjonująca. Brak ubezpieczenia czy też badań technicznych to żaden problem.

 

zobacz pełny artykuł »

Skup aut osobowych, dostawczych i innych – czyli jak sprzedać używane auto za dobre pieniądze?

 

Sprzedaż używanego samochodu nie jest łatwym zadaniem, gdyż często takie pojazdy nie mogą poszczycić się idealnym stanem technicznym, brakiem uszkodzeń czy też pewnych mankamentów. Właściciele takich aut nierzadko muszą borykać się z wielomiesięcznym oczekiwaniem na pojawienie się ofert zakupu, a czasem cały proces sprzedaży może wydłużyć się nawet do roku czy kilku lat. Sprzedaż używanego auta to nie tylko stresująca sytuacja dla jego właściciela, ale często także proces, który wymaga poświęcenia wiele trudu, czasu, a nawet pieniędzy. Rzadko bowiem można liczyć na korzystną cenę oferowaną przez prywatnych kupców. Na szczęście są firmy takie jak ta z Warszawy, która zajmuje się skupowaniem aut używanych bez względu na stan techniczny, posiadane badania czy też stopień uszkodzeń.

 

Na co zwracać uwagę podczas nawiązywania współpracy z firmą skupującą auta?

 

Bardzo ważnym czynnikiem podczas nawiązywania współpracy z firmą zajmującą się skupowaniem samochodów jest skupienie się na takich aspektach jak jej doświadczenie, profesjonalizm, rzetelność, a także wiarygodność. Aby przekonać się o tym, że dana firma jest godna zaufana można po prostu posłużyć się opiniami, które są wystawione przez innych klientów firmy w internecie. Istotnym faktem są także relacje z daną firmą co oznacza po prostu przyjemną atmosferę podczas całej współpracy, adekwatną wycenę samochodu czy też indywidualne podejście. Profesjonalna firma z Warszawy, która oferuje skup każdego rodzaju aut gwarantuje wszystkie powyższe korzyści, a dodatkowo oferuje bardzo atrakcyjne warunki współpracy.

 

zobacz pełny artykuł »

Poznaj kilka przydatnych informacji. Czy firmy skupują auta powypadkowe i zniszczone?

 

Sprzedaż auta do firmy skupującej pojazdy wiąże się zazwyczaj z wieloma pytaniami i wątpliwościami. Otóż przede wszystkim właściciele pojazdów nie zdają sobie do końca sprawy z tego jakie warunki musi spełniać samochód by mógł zostać sprzedany za godziwe pieniądze. Czasami pojawiają się także pewne wątpliwości co do stanu technicznego i tego czy ma on wpływ na możliwość ogólnej sprzedaży. Nie wiadomo bowiem czy auto totalnie zniszczone wchodzi w zakres zainteresowania firmy skupującej. Poniżej można zatem znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

Auta powypadkowe – czy można je sprzedać za rozsądną kwotę?

 

Auta, które brały raz lub nawet kilkakrotnie udział w wypadku drogowym posiadają zazwyczaj trwałe ślady i uszkodzenia, które wpływają na ich sprawność lub wygląd. Stąd też wielu właścicieli takich samochodów zastanawia się czy firmy zajmujące się skupowaniem aut wyrażą zainteresowanie poważnie uszkodzonym pojazdem. Otóż tak. Najlepsze firmy takie jak ta skupująca auta na terenie Warszawy i okolic oferują bardzo korzystne warunki współpracy nawet w sytuacjach, gdy w grę wchodzą auta zniszczone i zaniedbane. Mogą one posiadać wyraźne ślady awarii, a także widoczne mankamenty. Na podstawie stanu technicznego i innych elementów firma wycenia samochód, a następnie proponuje określoną kwotę właścicielowi pojazdu. Po zaakceptowaniu takich warunków można przejść do realizacji współpracy.

 

zobacz pełny artykuł »